Ministerstwo Edukacji

Internetowy

Europejska Stolica

Kultury

Sprawozdanie z rozpoczęcia roku szkolnego

W dniu 1-09-2011 na boisku szkolnym odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/12. Apel odbył się w dwóch turach: klasy 0-3 w godz.9.00-9.45, klasy 4-6 9.45-10.30.

Oba apele rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły oraz odśpiewanie hymnu państwowego. Pan dyrektor przywitał wszystkich przybyłych na uroczystość uczniów , nauczycieli oraz szczególnie rodziców. W części artystycznej apeli wystąpiły dzieci z montażami słownymi i piosenkami. Występujących i prowadzących apele uczniów dla klas 0-3 przygotowywały panie Marzena Kalbarczyk oraz Maria Gajdemska, dla klas 4-6 pani Anna Paszkiewicz-Worhacz. Poczet sztandarowy przygotował p.Dominik Molendziński.

Przygotowanie dekoracji oraz scenariusz imprezy: p.Marzena Kalbarczyk oraz p. Anna Paszkiewicz-Worhacz

Oprawa muzyczna: p.Marzena Kalbarczyk oraz p. Anna Paszkiewicz-Worhacz

Sprzęt nagłaśniający oraz ustawienie na boisku:p. Anna Paszkiewicz-Worhacz

Pomoc multimediana: p.Alina Wabik\

autor Anna Paszkiewicz-Worhacz

GALERIA ROZPOCZĘCIA ROKU

Sprawozdanie z Apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W dniu 13.10.2011 odbył się uroczysty Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Odświętnie ubrani uczniowie naszej szkoły zebrali się na sali gimnastycznej, by uczestniczyć w apelu poświęconym wszystkim pracownikom szkoły. Uroczystość odbyła się wdwóch turach; na 3 godz. lekcyjnej dla klas 4-6 oraz na 4 lekcji dla klas 0-3. Po obrzędzie wprowadzenia sztandaru szkoły i zaśpiewaniu Hymnu Państwowego głos zabrał p. Dyrektor przybliżając obecnym charakter tej szczególnej dla szkoły uroczystości. Program artystyczny oraz prowadzących apel dla kl.0-3 przygotowała klasa 3 i 0z wychowawczyniami. Gościnnie wystąpiło koło teatralne i chór klas starszych z krótką etiudą „Sen nauczyciela”. Na zakończenieuczeń klasy 3- Wojtek Samborzagrał na trąbce „Sto lat” dla wszystkich pracowników szkoły.

Program artystyczny dla kl.4-6 przygotowało koło teatralne i chór pod opiekąp. Anny Paszkiewicz-Worhacz z wyżej wymienioną etiudą oraz na zakończenie zaprezentowały się uczennice Anna Dulna i Milena Libura w utworze „Take me or live me”. Dziewczynki pod kierunkiem p. Anny Paszkiewicz-Worhacz przygotowują się do festiwalu piosenki obcojęzycznej.

Przygotowanie scenariusza uroczystości oraz prowadzących: panie: Anna Paszkiewicz-Wohacz oraz Marzena Kalbarczyk

Przygotowanie dekoracji:panie: Anna Paszkiewicz-Wohacz oraz Marzena Kalbarczyk

Przygotowanie Pocztu Sztandarowego oraz organizacja sali- p.Dominik Molendziński

Sprzęt nagłaśniający oraz obsługa multimeialna : p. Anna Paszkiewicz-Worhacz

Prace porządkowe po apelu klasa Vb wraz z p. Marianem Antoszem (w zastępstwie)

Uwagi: Ze względu na obowiązującą od maja ubiegłego roku tradycję szkolna związaną ze sztandarem szkolnym należy wprowadzić stały schemat komend obowiązujący w części oficjalnej uroczystości szkolnych i pouczyć uczniów jak powinni się właściwie zachować .

Anna Paszkiewicz - Worhacz

Marzena Kalbarczyk

GALERIA Z DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Sprawozdanie z okazji Pasowania Ucznia

W dniu 14 pażdziernika w SP nr 53 we Wrocławiu odbyła się uroczystość "Pasowania na ucznia klasy pierwszej".

Tego dnia do grona społeczności szkolnej przyjętych zostało 54 uczniów.
Dzieci zaprezentowały, licznie przybyłym rodzicom i gronu pedagogicznemu oraz swoim starszym kolegom, pierwszy program artystyczny. Ich starania docenione zostały przez widownię i nagrodzone gromkimi brawami oraz upominkami.
Życzymy Pierwszakom wszystkiego najlepszego!

GALERIA PASOWANIA UCZNIÓW

INFORMACJA DOTYCZACA DNIA 31 PAŹDZIERNIK 2011

6latki_baner_animowany

Aktualizacja strony:   2011 r.